Gyakorlati meseműhelyek
7-et egy csapásra – szó-képfestő gyakorlati mesemondó és mesejátszó műhely – 30 órás akkreditált képzés
A gyakorlati képzés során hét lépésben járjuk körbe az élőszavas mesemondás, a történetmesélés fortélyait, nehézségeit, intenzív egyéni és csapatmunka segítségével vágjuk le hétfejű sárkányunk mind a hét fejét. A 30 órás műhelyeket nem csupán gyakorló pedagógusoknak, de egyetemi hallgatóknak, könyvtárosoknak, múzeumpedagógusoknak is ajánlom, ugyanakkor bárkinek, aki szeretne mesélni.
Képzés vezetője: Hajós Erika
Bővebben: 7-et egy csapásra
Tekergő mesekártyák – 2-10 órás műhelyek
A Tekergő mesekártya műhelyek – egy szeletkéje a “7-et egy csapásra – szó-képfestő gyakorlati mesemondó és mesejátszó” akkreditált képzésnek. Célja a belső képalkotás segítése mesekártyákkal, csapatépítő, útkereső. Meselátó szemünket, mesehalló fülünket nyitogatjuk, játszunk és mesét szövünk, egész mesefalut varázsolunk magunk köré.
A műhelymunka játékos csapatépítő, mely ugyanakkor:
– segít a diákoknak jobban megismerni egymást és saját céljaikat,
– utakat építeni, megfogalmazni vágyaikat,
– a pedagógusoknak a kártyák használatához tippek, ötletek ad játékos módon.
A műhely segíti a belső képalkotást, a népmesei helyszínek, események, szereplők életre keltését. A mesekártyák használatával a résztvevők a belső képteremtés pszichikai és kognitív folyamatait játékos formában tapasztalják meg.
Ha nem hiszitek, járjatok utána.
Választható műhelyek:
Neked mi az utad? – szárnybontogató csapatépítő mesekártyákkal kamaszoknak
Mesefalu varázslat – játékos mesefoglalkozás kisiskolásoknak
Tekergő mesekártya műhely – pedagógusoknak
Létszám: egy osztály vagy max 26 fő
Időtartam: 2 óra
Képzés vezetője: Hajós Erika
mesemondó, népművelő, a Tekergő Meseösvény Közhasznú Egyesüket elnöke, a Világszárnya Magyar Népmesemondó Szövetség elnökségi tagja.
TOVÁBBI MŰHELYEK:
Mesés szülői értekezlet
A pedagógusnak gyakran nehéz a szülőket jó csapattá kovácsolni, ebben nyújt hasznos segítséget a képzés. Ezen a műhelyen egyfajta csapatépítő sajátítható el, ami nemcsak erősíti a közösséget, hanem egyúttal arra is buzdítjuk a szülőket, hogy ők maguk is meséljenek gyermekeiknek.
A szülői értekezlet egy szülői közösség találkozását, összetartozását jelenti, amely keretén belül a pedagógus azt a célt követi, hogy megismerjék egymást (szülő a pedagógust, pedagógus a szülőt és általa a gyermeket, szülő a szülőt). Az is cél lehet, hogy közösen ötleteljenek és megegyezzenek abban, hogyan tudják segíteni az osztály tanulóinak munkáját, életét, de alkalomadtán az is lehet cél, hogy az osztályban felmerülő konfliktus, probléma megoldódjon. Ezért bátorítjuk a pedagógusokat, hogy bátran tegyék színesebbé mesemondással a szülői értekezleteket, lépjenek ki a megszokottból, a teremben úgy üljenek, hogy jól láthassák egymást, fogyasszanak el egy meleg teát, legyen az együtt eltöltött idő élményekkel dúsított, kellemes, hangulatos, eredményes.
Létszám: ~ 24 fő
Időtartam: 2 óra
Képzés vezetője: Fülöp Andrea, Csortán Hajnal, Hajós Erika
További részletek Facebook oldalunkon, eseményeinknél és aktuális híreinknél tekinthetőek meg.
A műhelyek eddigi támogatói, szervezői: PKE Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, Humántudományi Tanszék, Tanító- és Óvónőképző szak, a Kriza János Néprajzi Társaság , a Márton Ferenc Általános Iskola, az Aranykapu Kulturális Egyesület, a Kallós Alapítvány, Duna-ház Torockó, Világszárnya Magyar Népmesemondó Szövetség és a Tekergő Meseösvény Közhasznú Egyesület.